Nákupní taška Nákupní taška
je prázdna

Menu

Oddělovač menu

Sortiment

Oddělovač novinky

Informace

Oddělovač menu

Novinky

Nově zahájen prodej nedotovaných mobilních telefonů
19. listopadu 2013
Jedná se o mobilní telefony určené na český trh, žádné šedé dovozy atd. Samozřejmě s 24 měsíční zárukou.
Nový eshop ze sortimentem pro průmysl
18. července 2013
Spustili jsme nový internetový obchod s LED žárovky, které jsou vhodné do průmyslu, velkých prostor a obecně do objektů s velkou světelnou zátěží. Internetový obchod najdete na adrese SvětloLevně.cz.
Nové webové stránky firmy CB Lightning s.r.o.
1. února 2013
Připravujeme nové stránky firmy, která provozuje tento internetový obchod. Naleznete ho na adrese www.cblightning.cz.
Nakupujte za staré DPH ještě týýden
2. ledna 2013
Rozhodli jsme se, že Vám necháme ještě celý týden (tedy do 9.1.2013) možnost nakupovat v našem obchodě se starým DPH 20%.
Nové LED reflektory s pohybovým čidlem
23. listopadu 2012
V našem sortimentu nyní najdete kategorii LED reflektorů s pohybovým čidlem.
Oddělovač články

Články

Oddělovač doporučujeme

Rady a tipy

Přechod na LED žárovky se vyplatí od 4 hodin svícení denně a více.

Teplá bílá se hodí do místností kde se nepracuje, ale relaxuje. Naopak studená bílá se doporučuje do pracoven, kanceláří či výrobních hal, nebo třeba do kuchyně.
LED žárovky - ledkovezarovky.eu > Vyplatí se LED žárovky v domácnosti

Nový eshop - banner

Vyplatí se LED žárovky v domácnosti?

Ne v každém „provozu“ se LED žárovky vyplatí, tento článek by Vám měl pomoct při rozhodování kam LED žárovky pořídit a kam ne. Řeč bude o domácnostech. LED žárovky v obýváku

Rozdělíme si domácnost na běžné místnosti a budeme postupně analizovat zda se do dané místnosti LED žárovky vyplatí nebo ne. Jako pomůcku pro výpočty jsem použil tuto kalkulačku úspor. Z webu www.cenyenergie.cz jsem si zjistil, že průměrná sazba je 4,5,– Kč za 1kWh. Dále budeme uvažovat pouze o hlavních světlech v dané místnosti, tedy vynecháme všechny lampy, lampičky, dekorativní světla atd.

Obývák
Když zavzpomínám kde jsem všude byl na návštěvě a hodím to na papír vychází mi jasný průměr, že v obýváku jsou v hlavnim svítidle většinou dvě 60W žárovky. Dále je třeba uvažovat kolik hodin denně zde svítíme a kolik dní za rok to je. Budeme li předpokládat, že nejsme v obýváku vášnivých výletníků ale v obýváku běžné rodiny, která jede na 10 dní v roce na dovolenou a občas na víkend k babičce, vychází mi 3h svícení denně při 330 dnech v roce. Po dosazení těchto hodnot do kalkulačky úspor mi vychází náhrada za klasickou žárovku LED žárovka s příkonem 5W. Přičemž nutná investice je 1120,– Kč při roční úspoře 490,– Kč/rok. To znamená, že návratnost investice je 2,3 let.

Kuchyňe
Každý jistě zná od své matky či přítelkyně nebo manželky slova: „v kuchyňi se zase zbytečně svítí“. A je to opravdu tak, po vyčerpávajícím vyslíchání všech známých jsem se dostal k těmto hodnotám. Předpoklad je ta samá rodina jako v obýváku. Při svícení 4h denně při 330 dnech v roce jednou 100W žárovkou, vychází investice 896,– Kč s roční úsporou 541,– Kč/rok a návratností investice za 1,7 let. Za 100W žárovku jsem zvolil doporučenou náhradu LED žárovku 9W

Ložnice
Teď se podíváme do ložnice té samé rodiny, i zde jsem zvolil svítidlo se dvěmi 60W žárovkami, ale pouze 1h svícení denně možná, že i to je moc, ale do kalkulačky nižší hodnotu zadat nelze. Vezmeme-li v potaz opět 330 dní v roce a stejnou náhradu jako v obýváku, jsme na investici 1120,– Kč při úspoře 163,– Kč za rok s návratností 6,9 let.

Celkově bychom za LED žárovky v těchto místnostech zaplatily 3136,– Kč a ročne bychom ušetřily 1194,– Kč. Z toho vyplývá, že návratnost této investice je 2,63 let. Takže po dvou a půl letech bysme měli ročně ušetřit 1200,– Kč. Je na každém jestli je to pro něj úspora zajimavá či nikoliv. Já osobně bych si LED žárovky pořídil do místností kde se svítí 3 a více hodin denně a možná na záchod kvůli jejich imunitě vůči častému zapínaní a vypínání.

© 2010 CB Lightning s.r.o. - ledkovezarovky.eu - kvalitní LED žárovky - Partneři