Nákupní taška Nákupní taška
je prázdna

Menu

Oddělovač menu

Sortiment

Oddělovač novinky

Informace

Oddělovač menu

Novinky

Nově zahájen prodej nedotovaných mobilních telefonů
19. listopadu 2013
Jedná se o mobilní telefony určené na český trh, žádné šedé dovozy atd. Samozřejmě s 24 měsíční zárukou.
Nový eshop ze sortimentem pro průmysl
18. července 2013
Spustili jsme nový internetový obchod s LED žárovky, které jsou vhodné do průmyslu, velkých prostor a obecně do objektů s velkou světelnou zátěží. Internetový obchod najdete na adrese SvětloLevně.cz.
Nové webové stránky firmy CB Lightning s.r.o.
1. února 2013
Připravujeme nové stránky firmy, která provozuje tento internetový obchod. Naleznete ho na adrese www.cblightning.cz.
Nakupujte za staré DPH ještě týýden
2. ledna 2013
Rozhodli jsme se, že Vám necháme ještě celý týden (tedy do 9.1.2013) možnost nakupovat v našem obchodě se starým DPH 20%.
Nové LED reflektory s pohybovým čidlem
23. listopadu 2012
V našem sortimentu nyní najdete kategorii LED reflektorů s pohybovým čidlem.
Oddělovač články

Články

Oddělovač doporučujeme

Rady a tipy

Přechod na LED žárovky se vyplatí od 4 hodin svícení denně a více.

Teplá bílá se hodí do místností kde se nepracuje, ale relaxuje. Naopak studená bílá se doporučuje do pracoven, kanceláří či výrobních hal, nebo třeba do kuchyně.
LED žárovky - ledkovezarovky.eu > Technické informace

Nový eshop - banner

Účinnost LED žárovek se raketově zdokonaluje: Jejich světelný výkon se pohybuje od 60 Lm/Watt až po 120 Lm/Watt. To znamená, že LED diodová žárovka má až 10x vyšší účinnost než klasická, doposud hojně užívaná. 10x menší spotřeba = jasná a do očí bijící výhoda LED žárovek, která se brzy projeví i v plnosti Vašich peněženek. Předpovědi specialistů hovoří o tom, že přepočty "kolikrát lepší" se díky novým technologiím ještě navýší.

Co se děje v LED žárovkách nebo LED diodách?

Elektrický proud "projde" polovodičem. Podstatný je tzv. energetický rozdíl, když se "dostane" elektron do vrstvy elektronů s nižší energetickou hodnotou. Vznikne pak "proud" světla, jakýsi "tok" fotonů. Filosofové by tento proces nazvali "emanace". LED-ka je tímto způsobem polovodičovou diodou. Poučenější by pravili, že LED žárovky jsou LED diody s umně zkomponovanou elektronikou pro úpravu vstupního napětí.

Parametry odrážející svítivost LED žárovky korespondují s výkonem vestavěného LED čipu, LED diod a rovněž jejich celkového počtu.
Přestože je nákladnější, má LED čip ve svém důsledku kvalitu řádově mnohonásobně většího světelného výkonu než v případě "obyčejné" či základní LED žárovky s vestavěnými x-počty standardních LED diod.

Variace a rozmanitosti LED žárovek

Konstrukce a design se přirozeně liší. Rozhoduje pořizovací cena, záměr umístění. Levnější verze ovlivňují světelný výkon. LED žárovky můžete ale použít jako "miniatury" i na přisvětlení chodeb. Existuje i střední třída a také nejvýkonnější tzv. soustavy LED čipů. Když se popisují LED žárovky, vychází se především z veličiny pro světelný výkon. Podle jednotky a hodnoty Lumen lze srovnávat vyrobené kusy a série LED žárovek. Uvažuje se jednak o parametrech pro výkon, jednak z hlediska estetiky. Světlo potřebujete rozptýlit, jindy nasměrovat do jednoho bodu či více terčů. Výběr ovlivňují % prostoru, který chcete nasvítit. Jestli zrovna studujete, pracujete, nebo se bavíte s přáteli. Podle toho různě finančně odstupňovaná LED žárovka dostane příkon, což má zásadní vliv na spotřebu ve Wattech. Moderní LED žárovky najdete na trhu s hodnotami od 60 Lm/Watt do 120Lm/Watt.

Konstrukční detaily LED žárovek

Rozeznáváme:
LED žárovky buď jednočipové, nebo vícečipové a LED žárovky s tzv. "klasickým typem" LED diod.

  • vysoce svítivé LED moduly, které produkují dost tepla na maličké ploše čipu, využívají žárovky s LED čipy, musí se chladit, což se děje například díky pasivnímu chladiči tvořeném hliníkovým pouzdrem
  • žárovky osazené LED diodami ve válcových pouzdrech asi 5 mm lze pořídit coby bodové, desítky z nich jsou umístěny před reflektorem, který odrážejí světlo, existuje i typ tvořený válcem, u něhož jsou diody pravidelně rozesety po ploše pláště


Znalci ví, že v LED žárovce je důležitá i elektronická část kvůli vhodnému napájení.

Nevýhody LED žárovek

Jedinou nevýhodou LED žárovky oproti jejímu skleněnému předchůdci s rozžhaveným vláknem je vyšší cena LED žárovek. Nicméně i podstatně vyšší cenu LED žárovky zaplatí už jenom její třiceti až stonásobně delší životnost oproti klasické žárovce.

© 2010 CB Lightning s.r.o. - ledkovezarovky.eu - kvalitní LED žárovky - Partneři