Nákupní taška Nákupní taška
je prázdna

Menu

Oddělovač menu

Sortiment

Oddělovač novinky

Informace

Oddělovač menu

Novinky

Nově zahájen prodej nedotovaných mobilních telefonů
19. listopadu 2013
Jedná se o mobilní telefony určené na český trh, žádné šedé dovozy atd. Samozřejmě s 24 měsíční zárukou.
Nový eshop ze sortimentem pro průmysl
18. července 2013
Spustili jsme nový internetový obchod s LED žárovky, které jsou vhodné do průmyslu, velkých prostor a obecně do objektů s velkou světelnou zátěží. Internetový obchod najdete na adrese SvětloLevně.cz.
Nové webové stránky firmy CB Lightning s.r.o.
1. února 2013
Připravujeme nové stránky firmy, která provozuje tento internetový obchod. Naleznete ho na adrese www.cblightning.cz.
Nakupujte za staré DPH ještě týýden
2. ledna 2013
Rozhodli jsme se, že Vám necháme ještě celý týden (tedy do 9.1.2013) možnost nakupovat v našem obchodě se starým DPH 20%.
Nové LED reflektory s pohybovým čidlem
23. listopadu 2012
V našem sortimentu nyní najdete kategorii LED reflektorů s pohybovým čidlem.
Oddělovač články

Články

Oddělovač doporučujeme

Rady a tipy

Přechod na LED žárovky se vyplatí od 4 hodin svícení denně a více.

Teplá bílá se hodí do místností kde se nepracuje, ale relaxuje. Naopak studená bílá se doporučuje do pracoven, kanceláří či výrobních hal, nebo třeba do kuchyně.Nový eshop - banner

Mýty o LED žárovkách

Nezahřívají se

Rozžhavená vláknová žárovkaOmyl. LED žárovky se zahřívají, sice ne tak extrémně jako vláknové žárovky, ale některé modely LED žárovek po delším svícení také neudržíte v ruce. Je to jeden z nejčastějších mýtů a přitom se jedná o problém, který přímo souvisí s životností LED žárovek resp. SMD nebo DIP čipů. Právě kvalita pasivního chlazení a použití materiálů ze kterých je LED žárovka vyrobena určují životnost LED žárovky. Proto je třeba při výběru LED žárovky pozorně koukat na způsob chlazení. Nejčastější jsou tzv. mřížky, které umožňují vzduchu volně proudit kolem čipů a efektivně je tak chladit resp. odvádět teplo, u jiných (zejména slabších - cca do 3W) žárovek stačí pouze "dírky" v plastovém těle, nebo použití materiálu, který dokáže efektivně odvádět teplo. Toto vše znamená, že LED žárovky jsou za ideálních podmínek prakticky nesmrtelné a životnost dnešních LED žárovek se jen odráží od toho jak kvalitně dnes dokážeme LED žárovky (provedením jejich konstrukce) chladit. Proto LED žárovky určené pro venkovní použití  (reflektory či pouliční lampy) mají z pravidla ty nejvyšší životnosti, protože jsou v přirozeně chlazeném prostředí resp. venku.

Z jejich světla bolí hlava a oči

Z článku o barvách světla LED žárovek na našich stránkách se dočtete, že jedna z barev, kterou LED žárovky vyzařují je studená bílá, která svojí teplotou chromatičnosti je hodně blízko dennímu světlu. A bolí Vás snad z venkovního světla oči nebo hlava?? Je to dáno tím, že lidské oko (a organismus) je v místnosti zvyklé na klasické (relaxační) žluté světlo od vláknových žárovek. Jenže toto světlo nám pomalu ale jistě zrak kazí na rozdíl od denního světla, které je pro oko přirozenější. Bolest hlavy či očí při přechodu na LED žárovky s barvou světla "studená bílá" se může ze začátku dostavit, ale jsou to ojedinělé případy a zpravidla do třech dnů si oči zvyknou a bolest zmizí. Paradox (či spíše marketing) je ten, že LED žárovky se vyrábějí i ve variantě teplá bílá (žlutá), které nám sice kazí oči, ale většina lidí je preferuje právě ze zvyku, který má několikaletou sílu.

© 2010 CB Lightning s.r.o. - ledkovezarovky.eu - kvalitní LED žárovky - Partneři