Nákupní taška Nákupní taška
je prázdna

Menu

Oddělovač menu

Sortiment

Oddělovač novinky

Informace

Oddělovač menu

Novinky

Nově zahájen prodej nedotovaných mobilních telefonů
19. listopadu 2013
Jedná se o mobilní telefony určené na český trh, žádné šedé dovozy atd. Samozřejmě s 24 měsíční zárukou.
Nový eshop ze sortimentem pro průmysl
18. července 2013
Spustili jsme nový internetový obchod s LED žárovky, které jsou vhodné do průmyslu, velkých prostor a obecně do objektů s velkou světelnou zátěží. Internetový obchod najdete na adrese SvětloLevně.cz.
Nové webové stránky firmy CB Lightning s.r.o.
1. února 2013
Připravujeme nové stránky firmy, která provozuje tento internetový obchod. Naleznete ho na adrese www.cblightning.cz.
Nakupujte za staré DPH ještě týýden
2. ledna 2013
Rozhodli jsme se, že Vám necháme ještě celý týden (tedy do 9.1.2013) možnost nakupovat v našem obchodě se starým DPH 20%.
Nové LED reflektory s pohybovým čidlem
23. listopadu 2012
V našem sortimentu nyní najdete kategorii LED reflektorů s pohybovým čidlem.
Oddělovač články

Články

Oddělovač doporučujeme

Rady a tipy

Přechod na LED žárovky se vyplatí od 4 hodin svícení denně a více.

Teplá bílá se hodí do místností kde se nepracuje, ale relaxuje. Naopak studená bílá se doporučuje do pracoven, kanceláří či výrobních hal, nebo třeba do kuchyně.Nový eshop - banner
O 40 až o 100 let dříve. Průkopnický objev elektroluminiscence (jevu, při němž dochází k přeměně elektrické energie ve světlo při průchodu proudu vhodným materiálem) v čase předběhl 1. světovou válku a postupně - v současnosti - ubírá ze slávy Edisona, mistra vynálezů a patentů. První LED dioda vznikla však hodně dlouho po 2. světové válce. Impuls k výrobě LED žárovek přišel až na počátku 70. let 20. století.

LED žárovky - kam směřují

Prognóza toku LED žárovek se vymrštila o dost přes 150 Lm/W. LED žárovky budou více než 15x úspornější. Má se výrazně transformovat a obměňovat barevnost, dekor či paleta a teplota vyzařovaného světla. Doma si budete připadat jako ve filmovém studiu, v exotické botanické zahradě nebo ve vesmírné lodi! 

Paradoxy "normalizace"

Tradují se a vyprávějí se historky či legendy, že LED žárovky byly za doby totality v ČSSR pro našince jakýmsi tuzexovým zbožím nebo luxusní směnkou. Světovou raritou byly tzv. LED displeje. 

Barevné proměny a výzkumy

90. léta znamenala revoluci jednak v politické struktuře světa, jednak v éře LED technologií. Od modré vysoce-svítivé LED diody byl krůček k tzv. bílé LEDce s jedním čipem využivající luminoforu (látky schopné uchovat dodávanou energii a následně ji vyzařovat ve formě světla).

Nové možnosti u bílých LED diod

V roce 1995 se podařilo vyrobit první bílou diodu bez použití tří různobarevných čipů, tedy první bílou LED s jedním čipem s využitím luminoforu. Tento typ LED diody využívá modrou, nebo ultrafialovou diodu v kombinaci s luminoforem, který je umístěn v průsvitném pouzdře LED diody. Tento typ LED diod otevřel cestu ke konstrukci první smysluplné LED žárovky

Přítomnost na trhu se zdroji světla

Nynější LED žárovky nahrazují čím dál, tím častěji klasické žárovky. Strhla se bitva ve spotřebě a úspoře energie. LED čipy se konstruují až k hodnotám přibližně 120 Lm/W. Lampy pouličního osvětlení na základě LEDek se začínají prosazovat, ví se o nich, vyrábějí se.

Co se týče současnosti LED žárovek, pak pod odkazem LED žárovky - eshop najdete naši aktuální nabídku LED žárovek

© 2010 CB Lightning s.r.o. - ledkovezarovky.eu - kvalitní LED žárovky - Partneři